Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Relacja z konkursu motoryzacyjnego w Krakowie

Opublikowano: środa, 30, maj 2018

W sobotę 26 maja 2018 roku na terenie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, odbył się finał wojewódzki XXII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zwycięzców eliminacji powiatowych naszego województwa.

Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego i wiedzy motoryzacyjnej, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Rozgrywane były następujące konkurencje:

- test z przepisów ruchu drogowego,

- test z historii polskiej motoryzacji,

- test skrzyżowań,

- przygotowanie pojazdu do jazdy – konkurencja polegała na odszukaniu usterek w pojazdach,                   

- jazda sprawnościowa motorowerem – konkurencja polegała na bezpiecznym i technicznym przejeździe motorowerem po wyznaczonej trasie,            

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej – konkurencja polegała na prawidłowym wykonaniu zadania praktycznego przez całą drużynę,

- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta” – konkurencja polegała na przejechaniu wyznaczonego toru z talerzem Stewarta.

Na podstawie wyników powyższych konkurencji zostali wytypowani Mistrzowie województwa małopolskiego XXII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Powiat wadowicki reprezentowali nasi uczniowie z klasy 3s: Jakub Pękala, Michał Kręcioch oraz Kamil Bizoń, którzy ostatecznie zajęli bardzo wysokie 9 miejsce w gronie wielu zespołów. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy sportowej postawy i woli walki.

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

I miejsce  Zespół Szkół Techniczno- Ekonomicznych  w Myślenicach.

II miejsce  Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie.

III Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie (powiat tarnowski)

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

I, II i III miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Myślenicach.

Ponadto został wręczony  również puchar Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie za zajęcie I miejsca w konkurencji: „Jazda sprawnościowa samochodem”. Najlepszy w tej konkurencji okazał się być uczeń z Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.  Zwycięzcy otrzymali puchary, oraz nagrody rzeczowe, a dodatkowo wszystkim zawodnikom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy grawerowane za udział w turnieju. A. Skóbel

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie