Zmiana adresu internetowego

OD 1 stycznia 2018 r. będziemy dostępni pod adresem:

www.ckziuandrychow.pl

zmianie ulegnie również nasza poczta:

sekretariat@ckziuandrychow.pl

„Czego nie widać” w Krakowie

W piękny jesienny czwartek, 16.11. br., wybraliśmy się (grupa Uczennic i Uczniów z Klasy 4t wraz z Paniami: Małgorzatą Latałą i Bożeną Polak) do Krakowa.

W trakcie wycieczki mieliśmy możliwość zobaczyć wybrane miejsca związane ze Stanisławem Wyspiańskim – nie tylko z racji omawianej w szkole lektury, ale również z okazji realizowanego w tym roku Narodowego Czytania „Wesela”. Po spacerze ul. Kanoniczą, Plantami, zwiedzaniu Kościoła Franciszkanów, udaliśmy się do Sukiennic. Tam, w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, oglądaliśmy dzieła malarskie i rzeźby ilustrujące ważne momenty z historii naszego kraju oraz omawiane na lekcjach kierunki – od klasycyzmu do symbolizmu.

Następnie, po przerwie na posiłek, przeszliśmy do Teatru „Bagatela” na spektakl „Czego nie widać”. Sztuka przedstawia „teatr w teatrze”. W pierwszej części widzowie są świadkami próby teatralnej: generalnej – według reżysera, a technicznej zdaniem zespołu aktorów. W tej części trzeba się było nauczyć, o czym jest sztuka, bo w dwóch następnych oglądaliśmy kolejne jej wersje – każdą z innej perspektywy. Na odgrywaną na scenie sztukę nakładają się perypetie miłosne aktorów i reżysera, tak że jesteśmy wkrótce świadkami komedii pomyłek i prawdziwego galimatiasu.

Walorem spektaklu – poza zabawną treścią - jest możliwość zobaczenia tego, czego zwykle na scenie nie widać, np. co się dzieje za dekoracjami, czy też jak się te dekoracje ustawia. Serdecznie Wam tę sztukę polecamy! (B. Polak)