Zajęcia z ekonomii społecznej

Opublikowano: czwartek, 16, marzec 2017

Dnia 8 marca br. klasy drugie Technikum – ekonomiści i organizacja reklamy uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Krakowa.

Zajęcia na temat przedsiębiorstw społecznych prowadzone były w oparciu o grę, którą zna w Andrychowie prawie każdy gimnazjalista i uczeń szkoły średniej, chodzi oczywiście o Chłopską Szkołę Biznesu. Najpierw uczniowie wcielali się w postaci tkacza, kowala i piekarza w zwykłych warunkach rynkowych, które pozwalały na generowanie jak największych zysków.

II etap to prowadzenie firmy, gromadzenie funduszy i działanie społeczne na rzecz innych mieszkańców. Rozgrywki były urozmaicone wykładami z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych głównie w Małopolsce, edukacji w tym zakresie i podejmowania takiej działalności gospodarczej.

W czasie rozgrywek uczniowie utworzyli 18 dwuosobowych drużyn, bezkonkurencyjna okazała się drużyna w składzie Marta Brzazgacz i Gabriela Żydek z klasy 2e, która będzie reprezentować szkołę w zawodach międzyszkolnych w siedzibie ROPS w Krakowie. Drugie i trzecie miejsce należały do drużyn z klasy 2bf/f w składzie: Kamil Niemczyk i Łukasz Graca, Klaudia Smaza i Julia Stanek, Wiktoria Wandzel i Patrycja Bryja.

Gratulujemy serdecznie a za zwycięską drużynę trzymamy kciuki.

Ewa Socała, Małgorzata Latała, Małgorzata Majdak