Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Krakowskie Almarie - historia pieniądza

Opublikowano: sobota, 17, grudzień 2016

KRAKOWSKIE ALMARIE– czyli krótka historia pieniądza i bankowości w Krakowie.  W czwartek 20.10.2016r klasy II f i II t pod opieką nauczycieli: M. Latały, I. Urbańczyk i J. Lipskiego wybrały się do Krakowa

w ramach projektu „Śladami Krakowskich Almarii” organizowanego przez Akademię Żakowską. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią pieniądza, postaciami i miejscami związanymi z rozwojem bankowości w Krakowie oraz pobudzenie postaw przedsiębiorczych i rozwój kompetencji społecznych wśród młodzieży szkolnej. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Emeryka  Hutten- Czapskiego, gdzie zapoznaliśmy się z jednymi z  najcenniejszych  w Polsce zbiorami numizmatycznymi. Potem zwiedzaliśmy Kraków poznając miejsca związane z pieniądzem i bankowością . Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach w WSZiB poświęconych współczesnej polityce pieniężnej. W drugim etapie projektu  uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły, których zadaniem było opracowanie posteru ukazującego rozwój i znaczenie systemu bankowego i finansowego. W rezultacie zakwalifikowanych z Naszej szkoły zostało 6 zespołów, które 14.12.2016r uczestniczyły w uroczystej gali rozdania nagród połączonej z wystawą wyróżnionych prac. Dwa zespoły zajęły miejsca na podjum.

-zespół w składzie: Norbert Mikołajko, Aleksandra Kaniewska, Emilia Wykręt, Kamila Mizera „Na szlaku historii pieniądza”

-zespół w składzie: Anna Cibor, Karolina Miodońska-Srokosz, Joanna Gajczak, Sandra Sośniak, Patrycja Stuglik za pracę „ Trakt monetarny”(II miejsce)

-zespół w składzie: Justyna Migdałek, Joanna Błasiak, Piotr Kryta za pracę „Pieniądz kiedyś i dziś” (II miejsce)

-zespół w składzie: Klaudia Smaza, Gabriela Trytko, Wiktoria Wandzel, Julia Stanek za pracę „Historia pieniądzem pisana”

-zespół w składzie: Patrycja Bryja, Łukasz Graca, Kamil Niemczyk, Kinga Soj „Historia pieniądza”

-zespół w składzie: Barbara Bizoń, Daria Jakima, Karolina Karpińska, Karolina Kowalczyk, Katarzyna Tokarz „Znajdź swoją tęczę oszczędzania”.  GRATULUJEMY!!

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie