Sprawozdanie ze ślubowania klas pierwszych

Opublikowano: niedziela, 16, październik 2016

Dnia 11 października jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, połączona z pasowaniem na ucznia Zespołu Szkół.

Ceremonia ta miała miejsce na dużej sali gimnastycznej w obecności dyrekcji i wychowawców klas pierwszych. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, akademię rozpoczęła absolwentka naszej szkoły Ania Młodzik w utworze muzycznym do słów wiersza patrona naszej szkoły. Następnie, pan dyrektor mgr Tomasz Bizoń przybliżył pierwszoklasistom ideę ślubowania i ośmiu przedstawicieli nowo przyjętych klas wyszło na środek, aby ślubować w imieniu uczniów klas pierwszych i w obecności pocztu sztandarowego.

Rotę ślubowania odczytali uczniowie klasy 1s: Dorota Wierońska i Patryk Stuglik. Po ślubowaniu pan dyrektor symbolicznie, z użyciem dużego wiecznego pióra, pasował zebranych przedstawicieli, a następnie zaprosił na część artystyczną przygotowaną przez uczniów starszych klas.

Część artystyczną poprowadzili: uczennica klasy 4t Kasia Moskal i uczeń 2s Jakub Pękala.

W tej części uroczystości ponownie wystąpiła Ania Młodzik w przejmującej piosence Edyty Gepert pt „Nie żałuję” oraz Bartek Praciak (4eb), Grzegorz Urbaniec (3d) i Kasia Tokarz (2t) w skeczu filozoficznym obrazującym poglądy naszego patrona profesora Tadeusza Kotarbińskiego w zestawieniu z myślą Świętego Jana Pawła II. Na koniec Bartek Praciak niezwykle brawurowo i profesjonalnie zarazem odśpiewał „Sen o Victorii” zespołu Dżem, przy znakomitym akompaniamencie gitarowym pana Tomasza Twaroga.

Uroczystość zakończył pan dyrektor, zapraszając równocześnie na sesję fotograficzną, podczas której nasz znakomity informatyk i fotograf pan Wojtek Stanek uwiecznił kolejne klasy pierwsze wraz z wychowawcami.

Na koniec pragnę podziękować: szczególnie pani Małgorzacie Płonce za profesjonalne przygotowanie aktorów biorących udział w skeczu i nieocenioną pomoc przy próbach. Paniom Dagmarze Kwiecińskiej i Ani Mazgaj za przygotowanie sali gimnastycznej, panu Wojtkowi Stankowi za jej uporządkowanie i za niezwykle profesjonalne zdjęcia, zaś wszystkim wychowawcom klas pierwszych za przygotowanie pierwszaków do tej podniosłej uroczystości.

Olgierd Morawski