Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spotkanie z notariuszem

Opublikowano: niedziela, 24, kwiecień 2016

Dnia 19.04.2016r. odbyło się spotkanie młodzieży z kl. 4ts oraz 2e z panią notariusz Barbarą Komar-Wdowik.

Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z partnerami Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Prokuraturą Generalną realizują program edukacji prawnej w szkołach ponadgimnazjalnych. Głównym celem programu edukacji prawnej w szkołach jest zwiększenie świadomości prawnej obywateli. Edukacja młodzieży szkolnej w zakresie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości zapobiega wykluczeniu prawnemu w dorosłym życiu oraz uczy świadomości prawnej.

Jest skutecznym działaniem profilaktycznym, gdyż w młodości łatwiej jest wyrobić poczucie odpowiedzialności obywatelskiej oraz tak ukierunkować wybory młodego człowieka, by były one zgodne z prawem. Zajęcia praktyczne przeprowadzone przez panią notariusz B. Komar-Wdowik pozwoliły zetknąć się naszym uczniom z własnymi poglądami oraz wartościami, co wyposaża ich w wiedzę i kształtuje umiejętność rozwiązywania problemów.   

                                                                                                                    doradca zawodowy B.Kowalczyk

 

                                                                                                        

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie