Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zajęcia z ekonomii społecznej

Opublikowano: niedziela, 20, marzec 2016

Dnia 14 marca br. klasa 1t uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Krakowa. Zajęcia na temat przedsiębiorstw społecznych prowadzone były w oparciu o grę, którą zna w Andrychowie prawie każdy gimnazjalistai uczeń szkoły średniej, chodzi oczywiście o Chłopską Szkołę Biznesu. Najpierw uczniowie wcielali się w postaci tkacza, kowala i piekarza w zwykłych warunkach rynkowych, które pozwalały na generowanie jak największych zysków.

II etap to prowadzenie firmy, gromadzenie funduszy i działanie społeczne na rzecz innych mieszkańców. Rozgrywki były urozmaicone wykładami z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych głównie w Małopolsce, edukacji w tym zakresie i podejmowania takiej działalności gospodarczej. W czasie rozgrywek klasa była podzielona na dwuosobowe drużyny, bezkonkurencyjna okazała się drużyna w składzie Wiktoria Wiktor i Dorian Dudek, którzy będą reprezentować szkołę w zawodach międzyszkolnych w siedzibie ROPS w Krakowie. Gratulujemy zwycięskiej drużynie i trzymamy kciuki.

Małgorzata Majdak

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie