Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spotkanie z historią Andrychowa

Opublikowano: czwartek, 03, marzec 2016

W dniu 13 listopada klasy 1e i 1 s uczestniczyły w spotkaniu z Panem Ireneuszem Żmiją, znawcą historii Andrychowa, aby posłuchać wykładu o tym, jak w naszym mieście przebiegały wydarzenia końca 1918 roku, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Dowiedzieliśmy się, że rozbrojenie żandarmów austriackich i przywrócenie administracji polskiej w naszym mieście miało miejsce, wcześniej niż w większości kraju, tzn. już 29 października 1918 r.  Usłyszeliśmy wiadomości, których nie przeczytamy w żadnym podręczniku historii, poznaliśmy wspomnienia legionisty z Zagórnika, Józefa Herzoga i jego braci, postaci, które odegrały dużą rolę w dziejach Andrychowszczyzny i całej naszej Ojczyzny. Spotkanie przygotowała pani Krystyna Pyzio oraz nauczyciele historii – Pani Katarzyna Grobelny i Pan Olgierd Morawski.


fot. W. Stanek

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie