Turniej Klas Mundurowych - Wadowice 2015

Opublikowano: czwartek, 03, marzec 2016

W dniu 06 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach odbył się „TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH – WADOWICE 2015„. Współorganizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach orazInternational Police Association Małopolska Grupa Wojewódzka - Region IPA Wadowice.

Celami Turnieju, skierowanego do uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego były:

• propagowanie wśród młodzieży postaw prospołecznych,
  • rozwijanie sportowego współzawodnictwa,
  • sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów klas mundurowych,
  • pielęgnowanie pamięci o orężu polskim i polskiej myśli technicznej,
  • rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań związanych ze strzelectwem,
  • propagowanie wśród młodzieży zasad poszanowania prawa.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy o broni i przepisach z tym związanych, policyjny tor przeszkód oraz strzelanie z broni palnej. Konkurencję strzelecką przeprowadzono na strzelnicy LOK w Suchej Beskidzkiej.

Naszą szkołę reprezentowali: GOŹDZIK Szymon, PAWIŃSKI Łukasz – IVeb, WYSOGLĄD Krzysztof – IV t/s oraz GARBACZ Michał III a. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

1. Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie - ZDZ Katowic
  2. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej
  3. Zespół Szkół Liceum Ogólnokształcące w Zawoi Wilcznej
  4. Zespół Szkół nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie
  5. Zespół Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach
  6. Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego w Oświęcimiu

Uczestnicy również zdobywali nagrody za indywidualne osiągnięcia. I tak GARBACZ MICHAŁ był najlepszy w strzelaniu oraz zdobył III miejsce w teście wiedzy,natomiast WYSOGLĄD Krzysztof - II a GOŹDZIK SZYMON III miejsca w policyjnym torze przeszkód.

Na zakończenie Turnieju nagrody i puchary dla uczestników wręczali: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – mł. insp. Bogusław Wajdzik, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach - mgr inż. Jerzy Kotaś oraz Zasłużony dla Sekcji Polskiej IPA – p. Stanisław Zając.

Fundatorami nagród rzeczowych i pucharów, którymi obdarowani zostali uczestnicy Turnieju byli: Burmistrz Wadowic, Burmistrz Andrychowa, firma ELEKTROSPEC Wadowice, firma MARECKI Wadowice, Region IPA Wadowice.

Nadesłał P. Stach