Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Turniej Klas Mundurowych - Wadowice 2015

Opublikowano: czwartek, 03, marzec 2016

W dniu 06 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach odbył się „TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH – WADOWICE 2015„. Współorganizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach orazInternational Police Association Małopolska Grupa Wojewódzka - Region IPA Wadowice.

Celami Turnieju, skierowanego do uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego były: 

 • propagowanie wśród młodzieży postaw prospołecznych,
 • rozwijanie sportowego współzawodnictwa,
 • sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów klas mundurowych,
 • pielęgnowanie pamięci o orężu polskim i polskiej myśli technicznej,
 • rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań związanych ze strzelectwem,
 • propagowanie wśród młodzieży zasad poszanowania prawa.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy o broni i przepisach z tym związanych, policyjny tor przeszkód oraz strzelanie z broni palnej. Konkurencję strzelecką przeprowadzono na strzelnicy LOK w Suchej Beskidzkiej.

Naszą szkołę reprezentowali: GOŹDZIK Szymon, PAWIŃSKI Łukasz – IVeb, WYSOGLĄD Krzysztof – IV t/s oraz GARBACZ Michał III a. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu wyników klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

 

 1. Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie - ZDZ Katowic
 2. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej
 3. Zespół Szkół Liceum Ogólnokształcące w Zawoi Wilcznej
 4. Zespół Szkół nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie
 5. Zespół Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach
 6. Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego w Oświęcimiu

Uczestnicy również zdobywali nagrody za indywidualne osiągnięcia. I tak GARBACZ MICHAŁ był najlepszy w strzelaniu oraz zdobył III miejsce w teście wiedzy,natomiast WYSOGLĄD Krzysztof - II a GOŹDZIK SZYMON III miejsca w policyjnym torze przeszkód.

Na zakończenie Turnieju nagrody i puchary dla uczestników wręczali: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – mł. insp. Bogusław Wajdzik, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach - mgr inż. Jerzy Kotaś oraz Zasłużony dla Sekcji Polskiej IPA – p. Stanisław Zając.

Fundatorami nagród rzeczowych i pucharów, którymi obdarowani zostali uczestnicy Turnieju byli: Burmistrz Wadowic, Burmistrz Andrychowa, firma ELEKTROSPEC Wadowice, firma MARECKI Wadowice, Region IPA Wadowice.

Nadesłał P. Stach

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie